or four payments of $65.29
with
Learn More
Specifications
| Amp | 180 A |
| Fitted with Bearing | No |
| Length (L.1) | 161.00 mm |
| Length (L.2) | 40.50 mm |
| No./Splines | 8 qty |
| Outside Diameter (O.D.1) | 106.20 mm |
| Outside Diameter (O.D.2) | 17.00 mm |
| Poles | 12 qty |
| Slip Ring to Suit | UD55338ASL |
| Thread Direction | Right |
| Thread size & pitch (d.) | M16x1.5 mm |
| Voltage | 12 V |


