or four payments of $63.14
with
Learn More
Associated Numbers
10706N WAI 4280009400 Denso 690557122 PSH E717970130 Kubota STR70593 Wood Auto WOOSTR70593 428000-9400 References: E7179-70130 Lester 10706 410-52321 UD104502S AS-PL DENSO KUBOTA STRJ231 3EFFE 042993 DA SILVA 109126 FARCOM 690.557.122.050 690.557.122.440 S134.778 190-10323 ROBERT'S / TRANSPO 71-29-10706 WILSON WOODAUTOSpecifications
| Kilowatt | 0.60 kW |
| Length (L.1) | 204.00 mm |
| Mount Hole Center - Center (O.1) | 89.00 mm |
| Mount Hole Diameter (C.1) | 8.50 mm |
| Mount Hole Diameter (C.2) | 8.50 mm |
| No./Mount holes | 2 qty |
| No./Mount holes with thread | 0 qty |
| No./Teeth | 12 qty |
| Pinion at Rest (B) | 6.50 mm |
| Rotation | ACW |
| Spigot Diameter (A) | 60.00 mm |
| Voltage | 12 V |
View your shopping basket or Browse other items in Starter Motors.




