or four payments of $127.26
with
Learn More
Associated Numbers
|
1042113980 |
Denso |
|---|---|
|
1042113981 |
Denso |
|
1042114050 |
Denso |
|
185540130 |
PSH |
|
21735N |
WAI |
|
3140060R00 |
Suzuki |
|
3140060R01 |
Suzuki |
|
3140060R10 |
Suzuki |
|
314006R0 |
Suzuki |
|
DRA1928 |
Delco Remy |
|
LRA04469 |
Lucas |
|
LRA04483 |
Lucas |
|
LRA4469 |
Lucas |
Specifications
| Amp | 100 A |
| Bottom Mounting Foot Width (B) | 13 mm |
| Diameter (D.1) | 10.50 mm |
| Diameter (D.2) | M8x1.25 mm |
| Diameter (D.3) | M10x1.25 mm |
| Length (L.1) | 167 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 51 mm |
| Plug Code | PL_2305 |
| Pulley Grooves | 5 qty |
| Pulley Outside Diameter (O.D.1) | 58 mm |
| Pulley to Mount Distance (A) | 27 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | DENSO |
| Voltage | 12 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| SUZUKI | SX4 S-cross 1.4 T | [K14C] | 08.2016- |
| SUZUKI | SX4 S-cross 1.4 T AllGrip | [K14C] | 08.2016- |
| SUZUKI | Vitara 1.4 T | [K14C] | 09.2015- |
| SUZUKI | Vitara 1.4 T AllGrip | [K14C] | 09.2015- |
Reference Information
| 104211-3980 | DENSO |
| 104211-3981 | DENSO |
| 20040A29OV | ITAB AUTOMOTIVE |
| 2013292AOE | REAL |
| 2040A29.1 | SANDO |
| 21735N | WAI / TRANSPO |
| 2451471002 | DRI |
| 28-8592 | ELSTOCK |
| 31400-60R00 | SUZUKI |
| 31400-60R01 | SUZUKI |
| 31400-60R1 | SUZUKI |
| 31400-60R10 | SUZUKI |
| 31400-60R11 | SUZUKI |
| 403ST58 | STARTCAR |
| 40758 | CEVAM |
| 556027RI | KUHNER |
| 556027RID | KUHNER |
| 58403 | EAI |
| 89216860 | POWERMAX |
| AL04358 | TMI |
| ALT42A290 | SIOM |
| ANM100265 | ANDEL |
| CAL40A29GS | CASCO |
| DRA1928 | DELCO |
| LRA04483 | LUCAS |
| LRA4483 | LUCAS |
| MS104211-3980 | DENSO |
| MS104211-3981 | DENSO |
| SZ8045 | SNRA |
| UD103520A | AS-PL |
| UD91085A | AS-PL |
View your shopping basket or Browse other items in Alternators.


