or four payments of $185.17
with
Learn More
- Information
- Specifications
- Vehicle Applications
- Reference Information
- Video/Publications
- Related Items
Information
0124515128Specifications
| Amp | 120 A |
| Bottom Mounting Foot Width (B) | 14 mm |
| Diameter (D.1) | 11 mm |
| Diameter (D.2) | 10 mm |
| Diameter (D.3) | M10x1.5 mm |
| Length (L.1) | 194 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 80.50 mm |
| OEM Product | Yes |
| Plug Code | PL_2300 |
| Product Line | Premium Line |
| Product Type | Brand new |
| Pulley Grooves | 8 qty |
| Pulley Outside Diameter (O.D.1) | 55 mm |
| Pulley to Mount Distance (A) | 38 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | BOSCH |
| Voltage | 12 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| IVECO | Daily 35C10 2.3 V | [F1AE0481A] | 09.2002-04.2006 |
| IVECO | Daily 35S10 2.3 | [F1AE0481A] | 09.2002-07.2007 |
| IVECO | Daily 35S10 2.3 V | [F1AE0481A] | 09.2002-04.2006 |
Reference Information
| 0124515128 | BOSCH |
| 1986A00511 | BOSCH |
| 20010305AV | ITAB AUTOMOTIVE |
| 20010305OV | ITAB AUTOMOTIVE |
| 20101503BN | REAL |
| 20101503OE | REAL |
| 2010305.0 | SANDO |
| 2010305.1 | SANDO |
| 2855914 | NEW HOLLAND |
| 504225815 | IVECO |
| 553260RI | KUHNER |
| 553260RIB | KUHNER |
| CAL10305AS | CASCO |
| CAL10305GS | CASCO |
| H5510696G | HOFFER |
| UD04043(SEG)A | AS-PL |
Video/Publications
A0954(SEG)Related Items
View your shopping basket or Browse other items in Alternators.
F.jpg?w=800&h=600)
)
B.jpg?w=800&h=600)
S.jpg?w=800&h=600)
B1.jpg?w=800&h=600)
