or four payments of $85.50
with
Learn More
- Information
- Specifications
- Vehicle Applications
- Reference Information
- Video/Publications
- Related Items
Information
0124325180Specifications
| Amp | 90 A |
| Bottom Mounting Foot Width (B) | 13.50 mm |
| Diameter (D.1) | 11 mm |
| Diameter (D.2) | 10.50 mm |
| Diameter (D.3) | 10.50 mm |
| Length (L.1) | 187 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 81 mm |
| OEM Product | Yes |
| Plug Code | PL_2300 |
| Product Line | Premium Line |
| Product Type | Brand new |
| Pulley Grooves | 8 qty |
| Pulley Outside Diameter (O.D.1) | 55 mm |
| Pulley to Mount Distance (A) | 37 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | BOSCH |
| Voltage | 12 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| IVECO | Various Models |
Reference Information
| 0124325180 | BOSCH |
| 0124325180-R | BOSCH |
| 0124325879 | BOSCH |
| 20010393OV | ITAB AUTOMOTIVE |
| 20101393OE | REAL |
| 2010393.1 | SANDO |
| 218317902 | DRI |
| 28-5991 | ELSTOCK |
| 3119356 | HENKEL PARTS |
| 432071 | MEC-DIESEL |
| 441682 | LOGISTIK |
| 504144750 | IVECO |
| 505.562.090.215 | PSH |
| 505.562.090.280 | PSH |
| 553352RI | KUHNER |
| 553352RIB | KUHNER |
| 89215498 | POWERMAX |
| 9215498 | POWERMAX |
| A149.583 | PSH |
| ABO393 | AUTOTEAM |
| AL03009 | TMI |
| ALB1684 | KRAUF |
| ALT123930 | SIOM |
| ALT1469 | ELECTROLOG |
| ALTL549 | 3EFFE |
| CAL10393GS | CASCO |
| DRA0922 | DELCO |
| LRA03379 | LUCAS |
| LRA3379 | LUCAS |
| UD820844(BOSCH)A | AS-PL |
Video/Publications
A0934(BOSCH)Related Items
View your shopping basket or Browse other items in Alternators.
F.jpg?w=800&h=600)
)
B1.jpg?w=800&h=600)
S.jpg?w=800&h=600)
B.jpg?w=800&h=600)
