or four payments of $119.83
with
Learn More
- Information
- Specifications
- Vehicle Applications
- Reference Information
- Video/Publications
- Related Items
Information
F000BL0609Specifications
| Amp | 110 A |
| Diameter (D.1) | 8 mm |
| Diameter (D.2) | 8 mm |
| Diameter (D.3) | 10 mm |
| Length (L.1) | 151 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 49 mm |
| OEM Product | No |
| Pad mount thickness (E.1) | 58.50 mm |
| Pad mount thickness (E.2) | 82 mm |
| Plug Code | PL_2300 |
| Product Line | Standard Line |
| Product Type | Brand new |
| Pulley Grooves | 6 qty |
| Pulley Outside Diameter (O.D.1) | 49.50 mm |
| Pulley to Mount Distance (A) | 30.50 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | BOSCH |
| Voltage | 12 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| FIAT | Bravo 1.6 | 01.2007- | |
| FIAT | Doblo 1.6 | 01.2007- | |
| FIAT | Idea 1.6 | 01.2007- | |
| FIAT | Idea 1.8 | 01.2007- | |
| FIAT | Linea 1.6 | 01.2007- | |
| FIAT | Palio 1.6 | 01.2007- | |
| FIAT | Strada 1.6 | 01.2007- |
Reference Information
| 032157 | DA SILVA |
| 20010097OV | ITAB AUTOMOTIVE |
| 2010097.1 | SANDO |
| 20101790OE | REAL |
| 21041N | WAI / TRANSPO |
| 505.936.110.010 | PSH |
| 505.936.110.280 | PSH |
| 51839616 | FIAT |
| 51845735 | FIAT |
| A133.370 | PSH |
| ALB0044 | KRAUF |
| ALT120970 | SIOM |
| CAL10097GS | CASCO |
| F000BL0609 | BOSCH |
| F000BL062A | BOSCH |
| F000BL062C | BOSCH |
| F000BL0700 | BOSCH |
| UD100764A | AS-PL |
| UD103979A | AS-PL |
Video/Publications
A0855SRelated Items
View your shopping basket or Browse other items in Alternators.





