or four payments of $61.05
with
Learn More
Associated Numbers
1042106080 , 1042106180 , 1042106181 , 1042106182 , 1042106400 , 1042106401 , 1042106403 , 1042106404 , 1042106680 , 1042106681 , 1042106684 , 1042106850 , 1042106860 , 1042106891 , 1042106980 , 1042106981 , 12317605061 , 12317646814 , 12317646815 , 12318635553 , 4210007050 , 7PP903016C , 9C2T10300CA ,
Specifications
| Amp | 210 A |
| Fitted with Bearing | No |
| Length (L.1) | 154 mm |
| Length (L.2) | 44.70 mm |
| OEM Product | No |
| Outside Diameter (O.D.1) | 109 mm |
| Outside Diameter (O.D.2) | 17 mm |
| Poles | 16 qty |
| Product Line | Standard Line |
| Product Type | Brand new |
| Slip Ring to Suit | ASL9034 |
| Thread Direction | Right |
| Thread size & pitch (d.) | M14x1.5 mm |
| Unit Type | DENSO |
| Voltage | 12 V |
Reference Information
| AVN3251 | KRAUF |
| AVN8210 | KRAUF |
| ROT6029 | ELECTROLOG |
| UD46460AR | AS-PL |

