or four payments of $185.92
with
Learn More
- Information
- Associated Numbers
- Specifications
- Vehicle Applications
- Reference Information
- Video/Publications
Information
AAN5877Associated Numbers
|
11203336 |
Mahle |
|---|---|
|
11204527 |
Mahle |
|
1610036000103 |
Weichai |
|
3415609 |
Cummins |
|
706515100 |
PSH |
|
72430722 |
Mahle |
|
AAN5190 |
Mahle |
|
AAN5877 |
Mahle |
|
C3415609 |
Cummins |
|
C3567947 |
Cummins |
|
IA1261 |
Mahle |
|
JFZ276W |
Prestolite |
|
MG780 |
Mahle |
Specifications
| Amp | 100 A |
| Bottom Mounting Foot Width (B) | 14 mm |
| Diameter (D.1) | M12x1.75 mm |
| Diameter (D.2) | 12.50 mm |
| Diameter (D.3) | 12.50 mm |
| Length (L.1) | 216 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 104 mm |
| OEM Product | No |
| Plug Code | PL_9105 |
| Product Line | Standard Line |
| Product Type | Brand new |
| Pulley Grooves | 8 qty |
| Pulley Outside Diameter (O.D.1) | 60 mm |
| Pulley to Mount Distance (A) | 43 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | ISKRA / LETRIKA |
| Voltage | 24 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| KAVZ | 4238 6.7 | [6ISBE210] | 01.2001- |
| PAZ | 3204 4.4 | [ISBE185] | 01.2001- |
Reference Information
| 11.203.336 | ISKRA / LETRIKA |
| 11.204.527 | ISKRA / LETRIKA |
| 72430722 | MAHLE |
| AAN5190 | ISKRA / LETRIKA |
| AAN5877 | ISKRA / LETRIKA |
| ALI3195 | KRAUF |
| ALT79330 | ELECTROLOG |
| ALT79331 | ELECTROLOG |
| C3567947 | CUMMINS |
| IA1261 | ISKRA / LETRIKA |
| MG780 | MAHLE |
| UD19331A | AS-PL |
Video/Publications
A9367SView your shopping basket or Browse other items in Alternators.





