or four payments of $418.34
with
Learn More
Associated Numbers
11.203.571 2021602 236.501.050 25026011 2520 48-3697 72735547 90-23-6500 AAK5135 AAK5715 AEY2313 CAL21602 CAL21602AS CAL21602ES CAL21602GS CAL21602OS CAL21602RS DRA0414 IA0762 LETIA0762 LRA02498 MG548 SS730 UD11849(LETRIKA)A
| 25026011 | DAEWOO |
| 11.201.762 | ISKRA / LETRIKA |
| 11.203.571 | ISKRA / LETRIKA |
| AAK5135 | ISKRA / LETRIKA |
| AAK5715 | ISKRA / LETRIKA |
| IA0762 | ISKRA / LETRIKA |
| 12691 | LESTER |
| LRA02498 | LUCAS |
| 90236500 | WILSON |
| 90236500N | WILSON |
Specifications
| Amp | 50 A |
| Bottom Mounting Foot Width (B) | 14.30 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 101.50 mm |
| OEM Product | Yes |
| Plug Code | PL_9105 |
| Product Line | Premium Line |
| Product Type | Brand new |
| Pulley to Mount Distance (A) | 41 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | ISKRA / LETRIKA |
| Voltage | 24 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| DAEWOO | Mega 200-III | 01.1994- | |
| DAEWOO | Mega 300-III | [D2366NA] | |
| DAEWOO | Mega 400-III | [D2366T] | |
| DAEWOO | Solar 130W-V | [DB58] | 01.2000- |
| DAEWOO | Solar 220LC-V | [DB58T] | 01.1997- |
| DAEWOO | Solar 220LC-V | 01.1999- | |
| DAEWOO | Solar 290LC-V | [D1146TI] | 01.1996- |
| DAEWOO | Solar 290LL | 01.1996- | |
| DAEWOO | Solar 330LC-V | 01.1996- | |
| DAEWOO | Solar 450LC-III | 01.1996- |
Reference Information
| 11.203.571 | ISKRA / LETRIKA |
| 2021602 | SANDO |
| 236.501.050 | PSH |
| 25016011 | CHEVROLET |
| 25026011 | DAEWOO |
| 2520 | CEVAM |
| 48-3697 | ELSTOCK |
| 553730RIM | KUHNER |
| 72735547 | MAHLE |
| 90-23-6500 | WILSON |
| A131.826 | PSH |
| A146.344 | PSH |
| AAK5135 | ISKRA / LETRIKA |
| AAK5715 | ISKRA / LETRIKA |
| AEY2313 | AUTOELECTRO |
| ALT79392 | ELECTROLOG |
| CAL21602 | CASCO |
| CAL21602AS | CASCO |
| CAL21602ES | CASCO |
| CAL21602GS | CASCO |
| CAL21602OS | CASCO |
| CAL21602RS | CASCO |
| DRA0414 | DELCO |
| IA0762 | ISKRA / LETRIKA |
| LETIA0762 | WOODAUTO |
| LRA02498 | LUCAS |
| LRA2498 | LUCAS |
| MG 548 | MAHLE |
| MG548 | MAHLE |
| SS730 | SOVEREIGN |
| UD11849(LETRIKA)A | AS-PL |
Video/Publications
A9161(LETRIKA)View your shopping basket or Browse other items in Alternators.
F.jpg?w=800&h=600)
)
B.jpg?w=800&h=600)
B1.jpg?w=800&h=600)
S.jpg?w=800&h=600)
