or four payments of $106.90
with
Learn More
- Associated Numbers
- Specifications
- Vehicle Applications
- Reference Information
- Video/Publications
- Related Items
Associated Numbers
0124325051 036903024 11.3280 114027 23235N 28-6587 301657RI AEA4280 EAA-221875 LRA03477 UD01483ASpecifications
| Amp | 110 A |
| Bottom Mounting Foot Width (B) | 14 mm |
| Diameter (D.1) | 8 mm |
| Diameter (D.2) | 10 mm |
| Diameter (D.3) | M8x1.25 mm |
| Length (L.1) | 184 mm |
| Mount Inside Length or Pad Mount C-C (C) | 61.50 mm |
| OEM Product | No |
| Plug Code | PL_2300 |
| Product Line | Standard Line |
| Product Type | Brand new |
| Pulley Grooves | 6 qty |
| Pulley Outside Diameter (O.D.1) | 56 mm |
| Pulley to Mount Distance (A) | 39 mm |
| Pulley Type | Solid |
| Unit Type | BOSCH |
| Voltage | 12 V |
Vehicle Applications
| Make | Model | Type | Year |
|---|---|---|---|
| VW | Lupo 1.4 FSi | [AR] | 01.2000-12.2003 |
Reference Information
| 0124325051 | BOSCH |
| 036903024 | VW |
| 036903024X | VW |
| 11.3280 | LAUBER |
| 114027 | CARGO |
| 209417 | ERA |
| 23235N | WAI / TRANSPO |
| 28-6587 | ELSTOCK |
| 301657RI | KUHNER |
| 441804 | LOGISTIK |
| AEA4280 | AUTOELECTRO |
| ALT1870 | ELECTROLOG |
| ALTW296 | 3EFFE |
| F032114027 | CARGO |
| LRA03477 | LUCAS |
| LRA3477 | LUCAS |
| STX101972 | STARDAX |
| UD01483A | AS-PL |
Video/Publications
A0352Related Items
View your shopping basket or Browse other items in Alternators.









